Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Label Material | Paper |
| Material | Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Color | White |
| Label Size | 50*50 |
| Size | 100x50mm |
| Roll Core Size | 25 mm |
| Labels Per Roll | 1000 labels |
| Print Type | Thermal Transfer |
| Design Type | Printed |
| Pattern | Veg Logo |
| Type | Veg logo |
| Surface Finish | Glossy |
Product Details:
| Material | Paper |
| Label Size (W x H) | 100x50 mm |
| Size | Customized |
| Label Format | Roll Form |
| Labels Across | 1 Up |
| Adhesive | Permanent |
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Design Type | Roll |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | custom |
| Color | White |
| Printing | Plain |
| Design | Customized |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Sticker Material | Paper |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Adhesive Type | Permanent |
| Finish | Semi Gloss |
| Roll Type | Roll |
| Design Type | Roll |
| GSM | 80/60 |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Packaging Type | Packet |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Material | Chromo Paper |
| Color | White |
| Size | 2x1 Inch |
| Label Size (W x H) | 50x25 mm |
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Label Format | Roll Form |
| Pattern | 2 across |
| GSM | 80 |
| Adhesive | Waterbased |
| Labels Across | 2 Up |
| Surface Finish | Glossy |
| Labels Per Roll | 4000 |
| Core Diameter | 1 inch (25.4 mm) |
| Shape | Rectangle |
Product Details:
| Material | Paper |
| Core Size | 1 inch or 3 inch |
| Compatible Printer | Thermal Transfer |
| Usage/Application | barcode |
| Adhesive Type | Permanent |
| Printing Type | Blank |
| Winding Direction | Outside Wound |
| Size | 100x50mm |
| Color | white |
| Packaging Type | rolls |