Product Details:
| Label Material | Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | Any Custom Size |
| Roll Core Size | 25 mm |
| Labels Per Roll | 1000 labels |
| Print Type | Thermal Transfer |
| Label Shape | Rectangle |
| Print Colour | Multi Colour |
| Application Area | Warehouse |
Product Details:
| Label Material | Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | ANY CUSTOM SIZE |
| Roll Core Size | 1 inch or 3 inch |
| Labels Per Roll | custom |
| Print Type | Thermal Transfer |
| Label Shape | Rectangle |
| Print Colour | Multi Colour |
| Application Area | FMCG, Electronics, Warehouse, Pharma, Logistics, Garment, Retail |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Sticker Material | Paper |
| Label Material | Paper |
| Sticker Size | 50 x 50 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | 75 x 25 mm |
| Material | Paper |
| Roll Core Size | 25 mm |
| Finish | Semi Gloss |
| Labels Per Roll | 2000 labels |
| Roll Type | Roll |
| Print Type | Thermal Transfer |
| Size | 3x1 Inch |
| Design Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: