Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Ribbon Type | Wax |
| Size | 110mm x300 meter |
| Ribbon Width | 110 mm |
| Ribbon Length | 300 m |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Black |
| Ink Colour | Black |
| Ink Side | Outside |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Material | Wax |
| Features | Waterproof |
| Length | 300m |
| Width | 110mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Ribbon Type | Wax Resin |
| Ribbon Width | 110 mm |
| Ribbon Length | 300 m |
| Core Size | 1 inch |
| Material | Resin |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Length | 100 m |
| Color | Black |
| Ink Side | Ink Out |
| Ribbon Grade | Wax Resin |
| Printer Brand | ALL |
| Form | Roll |
| Brand | FIO |
| Print Color | Black |
| Application | Paper Label, Tag, Synthetic Label |
| Max Print Speed | 8 ips |
| Country of Origin | India |
| Packaging Type | Roll |
Product Details:
| Ribbon Type | Wax |
| Material | Wax |
| Ribbon Width | 110 mm |
| Ribbon Length | 300 m |
| Color | Black |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Core Size | 1 inch |
| Ink Side | Ink Out |
| Packaging Type | roll |
| Width | 110 |
| Length | 300 |
| Print Color | Black |
| Application | Paper Label |
| Max Print Speed | 6 ips |
| Country of Origin | India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Ribbon Type | Resin |
| Ribbon Width | 80 mm |
| Ribbon Length | 300 m |
| Material | Resin |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Ink Colour | Black |
| Color | Printing Colour Black |
| Ink Side | Ink Out |
| Printer Brand | ALL |
| Core Size | 1 inch |
| Features | Waterproof |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 0.2mm |
| Width | 110mm |
| Length | 300m |