Product Details:
| Ribbon Width | 110 mm |
| Ribbon Length | 300 m |
| Size | 110 mm X 300 m |
| Core Size | 1 inch |
| Ink Side | Ink Out |
| Ribbon Grade | Premium Wax Resin |
| Material | wax resin premium |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Form | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Ribbon Type | Wax |
| Ribbon Width | 110 mm |
| Ribbon Length | 300 m |
| Ink Colour | Black |
| Ink Side | Ink Out |
| Printer Brand | All |
| Core Size | 1 inch |
| Print Color | Black |
| Application | Paper Label |
| Country of Origin | India |
Product Details:
| Ribbon Type | Wax |
| Ribbon Width | 110 mm |
| Ribbon Length | 300 m |
| Ink Colour | Black |
| Ink Side | Ink Out |
| Printer Brand | All barcode printers |
| Core Size | 1 inch |
| Print Color | Black |
| Application | Paper Label |
| Country of Origin | India |